in

Laborator de Teatru Tânăr din România

teatrul Excelsior

PROGRAMUL  SPECTACOLELOR TEATRULUI EXCELSIOR – MAI  2016

Vă așteptăm la teatru!

 

 

Joi, 5 mai, ora  18.00:

THE HISTORY BOYS. POVEŞTI CU PARFUM DE LICEU

de Alan Bennett;

Regia: Vlad Cristache

(peste 16 ani)

 

Vineri, 6 mai, ora 10.00:

MAGIA COPILĂRIEI

de Stelian Milu

Regia: Stelian Milu

(5-15 ani)

ora 19.00:

#TEENSPIRIT

Un spectacol colectiv de: Răzvan Krem ALEXE, Irina ANTONIE, Vlad BĂLAN, Adela BENGESCU, Vlad BÎRZANU, Raluca BOTEZ, Nicholas CAŢIANIS, Sonia DIVILE, Laurenţiu DRĂGAN, Ştefania DUMITRU, Maria Teodora FILIP, Sebastian GHIŢĂ, Mihaela KAVDANSKA, Peter KEREK , Maria MITU, Ciprian NEMEŞIU, Teodora Daiana PĂCURAR, Dana ROGOZ, Alina ROTARU, Aurelian STOLERIU, Ovidiu UŞVAT, Iuliana VÎLSAN, Dilmana YORDANOVA

(peste 16 ani)

 

Sâmbătă, 7 mai, ora 20.00, Sala Studio:

INTERZIS SUB 18 ANI

de Mihaela Michailov

Regia: Lenuș-Teodora Morar

 

Duminică, 8 mai, ora 11.00:

BAMBI

dramatizare după Felix Salten, de Ema Stere

Regia: Attila Vizauer

(5-12 ani)

ora 19.00:

WITH A LITTLE HELP FROM MY FRIENDS sau UN JOC PE BUNE

de Maria Manolescu

Regia: Alexandru Mâzgăreanu

 

Luni, 9 mai, ora 10.30 – 12.30:

CĂLĂTORIE SPRE CENTRUL PĂMÂNTULUI – spectacol 3 D

Regia: Radu Dinulescu, Teatrul Gulliver Galați

 

Joi, 12 mai,  ora  10.00:

VRĂJITORUL DIN OZ

o întâmplare cu muzică de Petre Bokor, după romanul omonim al lui Lyman Frank Baum

Regia: Petre Bokor

(3-11 ani)

ora 19.00:

WITH A LITTLE HELP FROM MY FRIENDS sau UN JOC PE BUNE

de Maria Manolescu

Regia: Alexandru Mâzgăreanu

 

Vineri, 13 mai, ora 10.00:

FESTIVAL RELIEF. LABORATOR DE TEATRU TÂNĂR

Primul laborator de teatru tânăr dedicat adolescenților din România

 

Sâmbătă, 14 mai, ora 10.00:

FESTIVAL RELIEF. LABORATOR DE TEATRU TÂNĂR

Primul laborator de teatru tânăr dedicat adolescenților din România

 

Duminică, 15 mai, ora 11.00:

FESTIVAL RELIEF. LABORATOR DE TEATRU TÂNĂR

Primul laborator de teatru tânăr dedicat adolescenților din România

 

Luni, 16 mai,  ora 10.00:

O MIE ȘI UNA DE FRONTIERE – Povestea lui Aladin (spectacol 3D)

Regia Luis Montoto

Teatrul Regina Maria Oradea

ora 19.00:

VIVIEN LEIGH – ULTIMA CONFERINȚĂ DE PRESĂ

de Marcy Lafferty, cu Lamia Beligan

Regia: Liana Ceterchi

 

Marți, 17 mai, ora 20.00, Sala Studio:

HIDE&SEEK

de Esther Rölz, regia Dragoș Câmpan

 

Miercuri, 18 mai, ora 20.00:
TENTATION TANGO
Spectacol realizat printr-un porgram derulat de Asociatia “A&A Associated Artist: “Dance Lab/ Coregraphique reserche”, (program realizat cu ajutorul A.F.C.N.)

 

Sâmbătă, 21 mai, ora 20.00, Sala Studio:

INTERZIS SUB 18 ANI

de Mihaela Michailov

Regia: Lenuș-Teodora Morar

 

Duminică, 22 mai, ora 19.00:

#TEENSPIRIT

Un spectacol colectiv de: Răzvan Krem ALEXE, Irina ANTONIE, Vlad BĂLAN, Adela BENGESCU, Vlad BÎRZANU, Raluca BOTEZ, Nicholas CAŢIANIS, Sonia DIVILE, Laurenţiu DRĂGAN, Ştefania DUMITRU, Maria Teodora FILIP, Sebastian GHIŢĂ, Mihaela KAVDANSKA, Peter KEREK , Maria MITU, Ciprian NEMEŞIU, Teodora Daiana PĂCURAR, Dana ROGOZ, Alina ROTARU, Aurelian STOLERIU, Ovidiu UŞVAT, Iuliana VÎLSAN, Dilmana YORDANOVA

(peste 16 ani)

 

Luni, 23 mai, 10.30-12.30:

Spectacol 3D

 

Marți, 24 mai, ora 19.00:

VIVIEN LEIGH – ULTIMA CONFERINȚĂ DE PRESĂ

de Marcy Lafferty, cu Lamia Beligan

Regia: Liana Ceterchi

 

 

 

Miercuri, 25 mai, ora 10.00:

BAMBI

dramatizare după Felix Salten, de Ema Stere

Regia: Attila Vizauer

(5-12 ani)

 

Joi, 26 mai, ora 10.00:

VRĂJITORUL DIN OZ

o întâmplare cu muzică de Petre Bokor, după romanul omonim al lui Lyman Frank Baum

Regia: Petre Bokor

(3-11 ani)

 

Vineri, 27 mai, ora 10.00:

NEMAIPOMENITELE AVENTURI ALE LUI NILS

dramatizare de Ion Lucian după romanul Selmei Lagerlof

Regia: Mihaela Boboc-Manea

(4-11 ani)

ora 19.30:

RESPIRĂ

de Duncan Macmillan

Regia: Adrian Roman

spectacol al Teatrului Anton Pann din Râmnicu Vâlcea

 

Sâmbătă, 28 mai, ora 20.00 (Sala Studio):

UMBRE. UN STUDIU

după Jocul de-a teatrul de Georgiana Barcan și Umbre de Ilinca-Anamaria Prisăcariu

Regia: Horia Suru

 

Duminică, 29 mai, ora 19.00:

MAMMA MIA

Colegiul Tudor Vianu

 

Luni, 30 mai, ora 19.00:

CEI TREI PURCELUȘI (AVANPREMIERĂ)

dramatizare după James Orchard Halliwell-Phillipps de Stelian Milu

Regia: Stelian Milu

 

Marți, 31 mai, ora 20.00, Sala Studio:

INTERZIS SUB 18 ANI

de Mihaela Michailov

Regia: Lenuș-Teodora Morar

(peste 16 ani)

 

Biletele se achiziţionează de la Casa de bilete a Teatrului EXCELSIOR

 

Mai multe detalii şi noutăţi despre spectacolele şi programele Teatrului Excelsior sunt disponibile pe Facebook şi pe site-ul nostru http://www.teatrul-excelsior.ro.

 

 

Eivør concerteaza la București pe 13 noiembrie

mobila dormitor

Importanta alegerii unei mobile de dormitor de calitate